HES (Hidroelektrik Santralleri)

HES (Hidroelektrik Santralleri)

Dünyada tüm yenilenebilir enerji kaynakları arasında en yüksek elektrik üretim payı %71 ile hidroelektrik santrallerden sağlanmaktadır. Hidroelektrik santrallerinde akan suyun gücünden faydalanılarak enerji üretilir. Açığa çıkan enerji miktarı suyun akış hızına göre değişiklik göstermektedir. Özellikle yüksekten düşen su büyük miktarda enerji taşımaktadır ve bu enerji santrallerde işlenerek elektriğe dönüştürülmektedir.

 Hidroelektrik santralinin yenilenebilir olmasının nedeni suyun doğal döngüsüdür. Bu döngüyü enerji kaynağı olarak kullanmak son derece güvenli ve karlı bir seçenektir. Bu noktada Sunflow, sürecin fikir aşamasından teslimat kısmına kadar her aşamada müşterilerinin sorularına ve taleplerine yanıt verebilecek altyapıya ve vizyona sahip bir şirket olup güvenli ve karlı bir süreç yürüterek müşterilerinin yanında olmaktadır.

Sunflow olarak, yüksek potansiyel taşıyan arazilerde projelendirme sürecine başlamadan önce müşterilerimiz ile etkileşim halinde kalarak projeleri maksimum başarıyla hayata geçirmeyi hedeflemekteyiz.

Arazi seçiminde yağış rejimi ve eğimine odaklanarak çevresel etki değerlendirmesi, çağrı mektubu hazırlığı ve maliyet tahminlerini içeren aşamaları kapsayan detaylı analizler yaparak, uzman mühendislerimizden oluşan bir ekip ile iş birliği içinde çeşitli aşamalarda müşterilerimize en uygun çözümleri sunmayı hedefliyoruz.

Çalışmalarımızın odak noktası, müşteriye maksimum verimlilik sağlayabilecek enerji projeleri geliştirmektir. Buradan hareketle danışmanlık sürecimizin kalite standartlarını üst seviyeye taşıyor, sizleri enerjinin sürdürülebilir haliyle tanıştırıyoruz.

HES projeleri kapsamında inovatif mühendislik stratejilerini, sürecin başlangıcından teslim sonrası denetimine kadar her bir süreçte, sürdürülebilir enerji üretimi için doğru çözümleri tasarlamaya ve geliştirmeye odaklı bir şekilde çalışmaktayız. Elverişli arazi seçiminden araziye konumlandırılacak malzeme seçimine kadar uzman ekip arkadaşlarımızla detaylı analizler ve müşterilerimize güvenilir çözümler sunduğumuz fizibilite çalışmaları yapmaktayız.

Kurulum (EPC) hizmetimiz kapsamında, projenin başından sonuna kadar olan süreçlerde müşterilerimize tam bir anahtar teslim çözüm sunmaktayız. EPC hizmetimiz hafriyat çalışmalarıyla başlayarak, projenin temelini oluşturan mekanik montaj ve elektrik montaj süreçlerine kadar uzanan bir dizi aşamayı içermektedir.

Sunflow olarak, hafriyat sürecinde projenin altyapısını oluşturacak kazı işlemlerini titizlikle gerçekleştiriyor ve mekanik montaj aşamasında tesisin makine ekipmanlarının kurulumunu detaylı bir plan doğrultusunda sizlere sunuyoruz. Elektrik montaj sürecinde, enerji üretim sistemlerinin elektriksel bileşenlerini özenle entegre ederek enerji nakil hattını kurmaya ortam hazırlıyoruz. Ardından enerji nakil hattı kurulumunu gerçekleştirerek tesiste üretilen enerjiyi iletimi sağlıyoruz.

Sunflow olarak, hizmet verdiğimiz HES kurulum sürecinin isterseniz tüm aşamalarında, isterseniz belirli aşamalarında bizden rehberlik ve hizmet alabilir ve santral kurulum sürecinizin standartlarını yükseltebilirsiniz.